İSTATİSTİKLER    ÜYELİK    İLETİŞİM   ANASAYFA

Kullanıcı Adı
Şifre
 
      Üye olmak için  tıklayınız..
Basit Tarama      Katalog Tarama      Yazma Eser Arama       Nadir Eser Arama       Kullanım Şartları
Kullanım Şartları
Veritabanında bulunan tüm bibliyografik künyeler ile görüntülerin telif hakkı Türk Dil Kurumuna aittir ve T.C.Kanunları ile korunmaktadır. Görüntülerin satın alınması, üyelerimizin İş Bankası tarafından sağlanan sanal pos hizmeti ile kontör yüklemeleri şartı ile gerçekleşmektedir. Bu veritabanı, sadece gizlilik taahhüdüne uyulmak kaydı ile kullanılabilir.

Gizlilik Taahhüdü 1. Veritabanı içeriği her ne amaçla olursa olsun kopyalanamaz, başkalarına verilemez ve ticari olarak çoğaltılıp satılamaz.
2. Alınan kopyalar bilgi ihtiyacını karşılamak veya bilimsel çalışmalarda yararlanmak için kullanılabilir.
3. Veritabanından kopyalanan kayıtlar üzerinde değişiklik yapılması veya bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yapılması yasaktır.
4. Boyutu ve formatı ne olursa olsun hiçbir görüntü elektronik veya diğer formatlarda izin olmaksızın yayımlanamaz, basılamaz, kopyalanamaz.
5. Eserlerden yararlananlar, KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA AİT ESERLERDEN FAYDALANMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA TÜZÜKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN TÜZÜK'e göre (03.03.2006-26097 sayılı Resmi Gazete) çalışmaları sonucunda hazırladıkları ilmi raporun veya yayımladıkları eserin bir örneğini, izin aldıkları merciye vermek zorundadırlar. Yayımlanan eserde, yararlanılan eserin bulunduğu kamu kurum ya da kuruluşunun adı belirtilir.

Garanti ve İade Koşulları
1. Ödemesi yapılmış olan bir işlemde iptal ve iade mümkün değildir.
2. Sağlayıcı olası veri kayıplarını önlemek, internet kesintileri durumunda mağduriyeti minimuma indirmek için sistemde ücreti ödenen görüntüyü, kişiye tekrar yükleme imkanı sunmaktadır.
3. Satın alınan görüntülerde hata olması halinde, ikinci bir ücret ödenmeksizin hatasız görüntülerin temini yoluna gidilecektir.

Güvenlik Açıklamaları
Sistemde kullanılan sanal pos hizmeti İş Bankası'nın sağlamakta olduğu "güvenli ödeme sayfası"'dır. Tarafınızdan istenen kredi kartı bilgileri kurumumuz da dahil olmak üzere, üçüncü şahıslar tarafından erişilebilir değildir. Kredi kart numaranızın güvenliği ve gizliliğinden Türkiye İş Bankası sorumludur.

İletişim Bilgileri
Türk Dil Kurumu Kütüphanesi
Adres: Atatürk Bulvarı Nu:217 06680 - Kavaklıdere/ANKARA
kitaplik@tdk.gov.tr

Ücretler

Ticari Amaçlı (Poz Başına)Eğitim Amaçlı  (Poz Başına)
TC Uyruklu  0,50.-TL 0,50.-TL
Yabancılar 1.-TL 1.-TL
Sisteme 02-05-2011 tarihinden itibaren 9641970 kişi giriş yapmıştır.